• Rudolfinum Praha

Nadčasové hodnoty v prostředí s bohatou historií. Společnost Schmitt + Sohn Aufzüge v Rudolfinu Praha.

Kategorie: Reference
Gastronomie

Architekt/projektant: Architekti Hruša & spol., Ateliér Brno, s.r.o.
Stavebník/objednatel: Česká filharmonie
Počet výtahů: 4
Autorská práva k obrazovému materiálu: budova – Martin Micka

Nejslavnější koncertní a galerijní budova v České republice. Oblá fasáda. Světlý pískovec.
Budovu situovanou na břehu Vltavy nechala postavit v letech 1876 až 1884 Böhmische Sparkasse (Česká spořitelna). Charakteristický novorenesanční styl dostala budova podle návrhu architektů Josefa Zídka a Josefa Schultze. V historických prostorách, kde dočasně sídlil také parlament, se od roku 1946 opět konají špičkové hudební akce. V budově, která dnes patří České filharmonii, sídlí také významná národní galerie s dočasnými výstavami současného umění.

Firma Výtahy Schmitt + Sohn zde ve dvou fázích projektu v letech 2015 a 2019 instalovala tři nové výtahy pro dopravu osob a výtah pro dopravu malých nákladů. V roce 2021 firma Výtahy Schmitt+Sohn dále modernizovala výtah pro dopravu nákladů. Zbývající výtahy modernizace teprve čeká. Vize projektu: nastavit inspirativní důraz na design, který určuje měřítka odpovídající současným požadavkům. V harmonii s historickým interiérem.

Výtahy, které nadchnou exkluzivním, individuálním designem: mramorová podlaha. Dýha z bahenního dubu. Leštěná stařená mosaz na povrchu ovládacích prvků. Nástupní stanice přes roh pro dopravu osob s omezenou možností pohybu. Vybrané materiály. Vkusné barvy. Technická preciznost. Dokonale plynulý přechod – jako byste se do koncertního sálu mohli vznést už před více než stoletím. Historie v harmonii s moderním světem.

Vzrušující skloubení významné, historické architektury a brilantního designu.
Nadčasové hodnoty. Vítejte ve společnosti Schmitt + Sohn.